Viacerí z vás už postrehli, že odmietam aplikovať krúžok priamo po prepichu piercingu nostril (bok nosa) a dnes vám vysvetlím prečo.

Do nosa sa po prepichu musí aplikovať rovná tyčka ( L-ring, stud, labret a pod. ), ktorá tam musí byť, kým sa piercing úplne nezahojí. Áno, nie je to váš vysnívaný krúžok, avšak, myslite ale na to, že tento šperk je dočasný a akonáhle sa prepich zahojí, môže sa šperk vymeniť za krúžok – ten už po zahojení prepichu nebude spôsobovať problémy.

V prípade, že je hneď po prepichu aplikovaný krúžok sa hojenie komplikuje neustálym pohybom kružnice, ktorá je v otvorenej rane a tým pádom sa na danom mieste nedokáže vytvoriť krvné koagulum a taktiež ani chrasta. Tkanivo začne byť silno dráždené, nos začne puchnúť, byť výrazne citlivý a pomaly no isto začne vznikať “gulička”, ktorá sa môže prehĺbiť až do veľmi nepekného stavu, kedy nepomôže nič iné, ako piercing, napríklad na pohotovosti vybrať a skončiť na silných antibiotikách.

A ako sa tomuto problému vyhnúť v budúcnosti? Vyberte si kvalitného piercera či piercerku a pozerajte sa na fotky v portfóliu. Pokiaľ uvidíte čerstvo pichnutý nostril s krúžkom, je to varovný signál, že piercer si buď nie je vedomý toho, aký šperk je potrebné aplikovať alebo toho, že upredňosťnuje dobrú fotku pred dobrým hojením.

Na vašom zdraví mi záleží a preto je pre mňa najdôležitejšie, aby ste rozumeli tomu, prečo nie je možné aplikovať ten či onen šperk, alebo napríklad prečo niekedy z anatomických dôvodov odmietnem pichnúť konkrétny piercing.

V štúdiu vám všetko rada vysvetlím, či už priamo pred prepichom, alebo na konzultácii v prípade, že je potrebná. Teším sa na vašu návštevu a budem rada za zdieľanie – pomôžete tak možno niekomu, kto sa na piercing ešte len chystá a nevie, na čo si dať pozor.


Bol/a si už u nás? Podeľ sa s ostatnými o tvoju skúsenosť!

Zanechať nám recenziu ťa stojí len pár klikov navyše, no nám to výrazne pomôže poskytovať lepšie služby a rásť.

GOOGLE REVIEWS


Máš na nás otázku?

Neváhaj a ozvi sa nám!

    Piercing