Ako sa pripraviť na tetovanie? Stručný prehľad

Návšteva tetovacieho štúdia ti môže priniesť viacero otázok a nejasností, hlavne, ak ide o prvý kontakt a ostýchavosť sa opýtať. V tomto príspevku sa dozvieš, ako sa pripraviť na tetovacie sedenie aby bolo všetko naporiadku, a aby si sa cítil/a pohodlne.Tattoo session silesia

Mám sa na mieste, kde budeme robiť tetovanie, oholiť?

Nie. A o to horšie je, keď sa neopýtaš a prídeš oholený. Najčastejšie sa s touto otázkou stretávam pri mužských nohách. Prípad od prípadu sa síce líšia, no oholenie dopredu môže spôsobiť zbytočné podráždenie pokožky. Som tu na to, aby som sa o všetko postaral, tak ak chceš predísť zbytočným komplikáciám, nechaj všetko na mňa, aj keď to zaberie viac času.

Pozor na oblečenie!

Pri aplikácií tetovania sa pracuje s farbami, pokožka sa oplachuje, vyteká krvná plazma, krv, a to najhoršie čo môžeš urobiť je prísť v bielom. Čas od času niečo prskne, niečo sa zafarbí viac ako by malo, prípadne sa ešte pred tetovaním motív pretlačí aj na oblečenie. Doniesť si staré a nepotrebné tričko nie je nutnosťou, no odporúčam voliť skôr čierne alebo tmavšie oblečenie. Týka sa to asi najviac trička, prípadne tielka a podprsenky pri tetovaní plôch, ktoré sú bežne oblečením zakryté. Mám pocit, že nevhodné oblečenie počas tetovania nie raz priťažilo prácu aj mne, kedže som musel byť prehnane opatrný, aby som nezafarbil čo nemám.

Oblasť rebier a hrudník u žien

Keď si ideš dať tetovanie na miesto, cez ktoré bežne prechádza podprsenka, musíš sa cítiť pohodlne. Pri tetovaní stredu hrude je najvhodnejšie mať podprsenku, ktorá sa rozopína v strede, prípadne ju odložiť úplne. Pri rebrách na úrovni podprsenky je zas potrebné chvíľu po rozopnutí počkať, aby sme sa zbavili deformácie pokožky z upnutia. Môžeš tomu predísť voľbou športovej podprsenky alebo tým, že si ju pol hodiny pred sedením dáš dole. Všetko však závisí od konkrétneho umiestnenia tetovania, to už musíš vedieť aj sama, čo bude pri práci zavadzať a čo nie.

Voľné oblečenie

Dostávame sa zas najčastejšie k nohám. Asi najhoršia vec, ktorú môžeš spraviť, je prísť na kerku na stehno v úzkych nohaviciach a na bajku 🙂 Tetovanie je po dokončení v prvom rade citlívé, no v druhom rade sa naň po dokončení lepí ochranná fólia, ktorá vydrží veľkú záťaž aj vodu plných 6 dní. Musíš však to, že ju tam máš, aspoň trochu zohladňovať. Pri tetovaní nôh – stehno, píšťala, lýtko odporúčam kraťasy a na zvyšok dňa voľnejšie nohavice alebo teplákovinu. Ak na tetovanie natiahneš skinny jeans, tetovanie môžeš zbytočne zaťažiť a podráždiť.

Halloween 2k18

Doprovod

Prísť na polhodinové sedenie s troma kamošmi/kamoškami je zbytočné. Naozaj. Zjavne ste a budete spolu aj po tetovaní, tak nech si idú sadnúť na čaj alebo pivko a dobehneš tam za nimi. Ak potrebuješ mať niekoho, s kým sa o tetovaní poradíš, som tu na to ja, aby som ťa usmernil napríklad s umiestnením a poradil ti, čo bude najvhodnejšie. Tetovanie na tom mieste aj tak musí sedieť tebe a nie kamošom. Prísť zas na dvoj a viac hodinové sedenie môže byť pre tvoj doprovod nuda. Máme wifi, minerálky, časopisy, knihy, no čakať 4 hodinky som už zažil kade koho a nevyzerali vôbec nadšene 😀 Samozrejme ale, žiadnemu doprovodu sa nebránime a všetci, ktorí sa chcú prísť pozrieť, prípadne sa poinformovať a vidieť naše štúdio – ste vítaní. S prehľadom sme zatiaľ všetkých zvládli 🙂 V niektorých prípadoch to je však zbytočné.

Zdravotný stav

Koža je najväčší ľudský orgán. Tetovanie je invazívny proces, pri ktorom sa celistvosť kože narúša a do jej vrstiev sa vpravuje farba. Je preto logické, že pre bezproblémové hojenie a priebeh tetovania je vhodné, aby si bol/a zdravý/á. Vo všeobecnosti ide o základy, od ktorých sa však v tejto hektickej dobe čím ďalej, tým viac odkláňame, preto je potrebné ich pripomenúť – dodržať pitný režim, prísť vyspaný, najedený a bez užívania liekov. Pri väčších a plošnejších projektoch odporúčam deň dva pred a po tetovaní dopĺňať vitamín C (viac info: https://dermatologie.sk/blog/novinky/ucinky-vitaminu-c-na-plet). Ak máš nejasnosti ohľadom zdravotného stavu, na konzultácii sa kľudne informuj, poradím ti. Väčšinou napríklad pri poruche zrážanlivosti alebo cukrovke odporúčam konzultáciu s lekárom.

Neváhaj nás kontaktovať a prísť na konzultáciu. Sme tu pre teba!

 

Odoslaním tohto formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom poskytovania služieb a komunikácie.