Tetovanie v procese #1 – Trust no one

Rozhodol som sa pripraviť si pre vás sériu blogpostov o tom, ako prebieha môj proces práce. Môžeš tak vidieť, ako u mňa tetovanie vzniká od požiadavky až po finálne prevedenie.

V tomto prípade som dostal požiadavku podľa konkrétnej predlohy – fotky iného tetovania. Motív pre teba tvorím dvoma spôsobmi, buď úplne bez referencie – podľa požiadavky a symboliky, ktorú má tetovanie vyobrazovať a teda motív vzniká od základu u mňa, alebo podľa predlohy konkrétneho tetovania, ktoré sa ti páči, no nechceš mať presne to isté. Dohodli sme sa na umiestnení, orientačnej veľkosti, cene a dohodli si termín tetovania.

Motív som pripravoval 5 dní pred tetovaním. Podľa predlohy som si najskôr načrtol základné tvary, ktorých sa držať a následne vrstvil viacero farebných ceruzí, až som sa dostal ku finálnej nalinkovanej podobe. Často sa mi stáva, že motívy posielam v rôznych variáciách. V tomto prípade som pripravil tri – ostré “temnejšie” alebo tupšie nechty, nápis v noži alebo v rukách a náramky, resp. ukončenie rúk alebo ruky na konci len zaoblené. Pôvodný motív – predloha, ktorú som dostal bol kreslený bez ukončených rúk, mne to moc nesedí.

Motív som aj s vysvetleniami posielal na kontrolu cez net, dostal som finálnu variáciu a tú som si teda dokreslil – nápis v noži, ostré nechty, náramky. Navrhol som, že kvôli zložitosti budeme možno potrebovať tetovanie o 2cm zväčšiť a prejdeme si umiestnenie aj veľkosť ešte pred tetovaním nanovo.

Na mieste sme si prebrali umiestnenie a rozhodli sa predsa len o väčšiu verziu. Rozhodli sme sa tetovanie umiestniť takto, aby nôž kopíroval smer línie brušného svalstva. Tetovali sme zhruba 2 hodinky, po dokončení som použil “Tattoo finish”, ktorý definitívne vyčistí pokožku a zároveň stiahne póry, ktoré boli počas tetovanie rozbité. Preto tetovanie výrazne menej “tečie” a pokožka v sebe od začiatku lepšie fixuje pigment. Na takto vyčisténu plochu aplikujem fóliu Suprasorb F, ktorá skvelo celoplošne priľne, nakoľko je pokožka už odmastená od krému používaného počas tetovania. Fóliu na tetovaní nechávame 6 dní, počas ktorých sa tetovanie takmer kompletne zahojí. Spolu s fóliu stiahneme dole aj tenkú vrstvu odumretej pokožky a obnovená pokožka sa ošetruje zhruba 1-2 týždne, 1-2x denne krémom, ideálne priamo určeným na aftercare tetovania. Stále platí pravidlo – radšej suchšie ako premastené, pri dobre rozotieratelných krémoch, ako je napr. Hustle Butter, stačí malé množstvo vmasírovať do pokožky tak, aby na pokožke neostal biely “film” krému – pokožka by tak nedýchala. Počas používania fólie sa vyhýbaj športovej aktivite a dlhému pobytu vo vlhkom prostredí, no sprchovanie fólia zvládne bez mihnutia oka.

Veľmi rád by som od vás dostal spätnú väzbu. Ak ti príde tento článok zaujímavý alebo nás chceš podporiť, budeme veľmi radi za akýkoľvek sociálny share. V prípade, že som ťa oslovil natoľko, že si sa rozhodol/rozhodla pre tetovanie odo mňa, pripravil som tu zjednodušený formulár, ktorým ma môžeš kontaktovať.

Autor: Viktor – tatér, majiteľ štúdia

Odoslaním tohto formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom poskytovania služieb a komunikácie.