Často kladené otázky

Keď si chceš dať tetovanie, je samozrejmé, že máš otázky. A o to viac samozrejmé je, že sme tu na to, aby sme ti vedeli poradiť. V tejto sekcii nájdeš časté otázky vysvetlené stručne a jednoducho. Je to pre nás najjednoduchší spôsob, ako ti poradiť pohodlne a efektívne alebo pomôcť ti nájsť odpoveď na otázku, ktorú by si sa osobne neopýtal/a. Sme tu pre teba a tieto otázky budeme pravidelne dopĺňať 🙂 Ak tu nie je čo hľadáš, povenujeme sa ti osobne – stačí nás kontaktovať v sekcii Kontakt – odkaz

Môžem sa dať potetovať ak nie som plnoletý/á?

Ak sa chceš dať tetovať v našom štúdiu, musíš mať aspoň 18 rokov. Ak vyzeráš príliš mlado, tak sa môže stať, že si vyžiadame nejaký doklad k nahliadnutiu.

Koľko stojí tetovanie?

Cena tetovania záleži prioritne od veľkosti a zložitosti motívu. U nás sa výsledná cena za tetovanie skladá zo zálohy na termín, zálohy za vopred pripravený motív na mieru a samotného tetovania.

Záloha za termín je 20€. Cena zálohy za motív sa dohaduje na konzultácii, pretože závisí od ceny tetovania. Záloha za termín a motív nepresiahne viac ako polovicu celkovej ceny tetovania. Na dohodnutom termíne, kedy sa bude tetovať, doplatíš zvyšok sumy.

Príklad: Celková cena za tetovanie bude 100€. Na konzultácii zaplatíš vopred zálohu za termín 20€ + zálohu za motív 30€ = 50€. Na dohodnutom termíne doplatíš 50€.

Orientačné ceny tetovania nájdeš v Cenníku.

Je bezpečné dať si tetovanie?

Áno, tetovanie je bezpečné pre väčšinu ľudí, pokiaľ nemajú zdravotné komplikácie, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť aplikáciu či proces hojenia tetovania. Druhou podmienkou je striktné dodržanie všeobecných bezpečnostných opatrení a používanie sterilných pomôcok pri aplikácii tetovania zo strany tatéra.

Bolí to?

Áno, bolí to. Avšak každý z nás vníma bolesť individuálne, preto ti nevieme s istotou povedať, či ťa tetovanie na danom mieste bude bolieť viac, alebo menej. Je však známe, že aplikáca tetovania je bolestivejšia na miestach, ako sú priehlavky, kolená, rebrá, lakte, prsty, krk.

Pre veľmi precitlivelých ľudí je tu možnosť lokálneho znecitlivenia kože prípravkami na to určenými.

Môžem ísť na tetovanie ak užívam antibiotiká?

V dobe užívania antibiotík sa tetovanie určite neodporúča. Človek vtedy nie je úplne zdravý a jeho telo bojuje proti infekcii. A keďže je tetovanie invazívny zásah do tela, len by sme tomu prihoršili. Infekcia by sa mohla rozšíriť a organizmus by mohol neadekvátne reagovať na proces tetovania či tetovaciu farbu.

Tetovať sa má len zdravé telo!

Aké tetovacie farby používate?

U nás v štúdiu používame farby od značiek World Famous Tattoo Ink, Eternal Ink, Intenze a Dynamic. Všetky tieto farby sú vyrábané pod prísnym dohľadom, netoxické, netestované na zvieratách, a tiež vegan, čiže farby neobsahujú žiadne živočíšne zložky.

Ako sa pripraviť na prvé tetovanie?

Vo väčšine prípadov je známe, že sa človek svojho prvého tetovania obáva. Najdôležitejšie však  je, aby si prišiel na tetovanie najedený, pil pred tým dosť tekutín, nemal stres, a hlavne bol zdravý.